פעילות מחקרית

במחלקה פעילות מחקרית עשירה ומגוונת. 

סמינרים

מועדי המפגשים של הסמינר המחלקתי וסמינר הדוקטורנטים

 

כנסים ואירועים

בתאריך 27.11.16 התקיים יום עיון של המחלקה לסטטיסטיקה והפורום הישראלי לביו-סטטיסטיקה בנושא: ניתוח נתוני רשומות רפואיות מבתי חולים וקופות חולים.

תוכנית יום העיון

המעבדה ליעוץ סטטיסטי

 

המעבדה לייעוץ סטטיסטי היא יחידה אקדמית של המחלקה לסטטיסטיקה. תפקידה העיקרי של המעבדה הוא לתמוך בהוראה והכשרה של סטודנטים לתארים מתקדמים בתחום הסטטיסטיקה היישומית. למעבדה שיתופי פעולה עם חוקרים ממחלקות אחרות באוניברסיטה ועם מוסדות וחברות מחוץ לאוניברסיטה בתחומים מגוונים כגון בריאות הציבור, רפואה, מדעי האטמוספירה וחינוך. בראש המעבדה עומדת פרופ' רונית ניראל nirelr@mail.huji.ac.il

 

המרכז לחקר הרציונליות

המרכז לחקר הרציונליות הוא מכון מחקר בין-תחומי באוניברסיטה העברית בירושלים העוסק בחקר הבסיס הרציונלי של קבלת החלטות. המחקר מתבצע בדיספלינות של מתמטיקה, סטטיסטיקה, כלכלה, פסיכולוגיה, ביולוגיה, מדעי המחשב, פילוסופיה, משפטים, ועוד. במוקד עומד השימוש בתורת המשחקים ויישומיה כפרדיגמה מחקרית.

המרכז לחקר הרציונליות הוקם בשנת 1991 בהשראת עבודתם של ישראל אומן (זוכה פרס נובל לכלכלה), מנחם יערי, סרג'יו הרט, מיה בר-הלל, אבישי מרגלית ואחרים. כיום חברים בו כ-50 אנשי-סגל ו-30 סטודנטים לתארים גבוהים מן הדיספלינות השונות. הוא ממוקם בקמפוס אדמונד י. ספרא בגבעת רם.