למעבדה לעקרונות חישוב קוגניטיביים של ד"ר יובל הרט דרוש/ה מתכנת/ת

פברואר 6, 2020

המחקר במעבדה מחפש למפות את המנגנונים והעקרונות החישוביים שעומדים בבסיסם של תהליכים המערבים תפקודים קוגניטיביים גבוהים כמו יצירתיות, סיגנלים חברתיים בתנועה, אינטואיציות גיאומטריות ופיזיקליות, וטרייד-אוף חישוביים והקשר שלהם להפרעות נוירו-קוגניטיביות כגון אוטיזם ופרקינסון.

השאלות בבסיס המחקר הן: איך אנשים מוצאים במהירות וביעילות פתרונות חדשניים ובעלי ערך בתוך המרחב העצום והרב-ממדי של המחשבה האנושית? איך מצד אחד אנחנו "משדרים" לאחרים אינפורמציה חברתית על הזמנות, כוונות ופעולות דרך התנועה שלנו, ומצד שני איך אנחנו יודעים לפרש סיגנלים אלה במצבים של שיתוף פעולה וגם במצבי תחרות? איזה מנגנון חישובי עומד בבסיס האינטואיציות הגיאומטרית והפיזיקלית שלנו? איך אנשים מבצעים הערכות מדויקות על עצמים ותנועתם אף על פי שתפיסתם מורעשת?

במעבדה משלבים בין ניסויים התנהגותיים, מדידות פיזיולוגיות, ופעילות מוחית (EEG, fMRI) לבין מודלים מתמטיים להתנהגות ופעילות מוחית. המעבדה משתמשת בכלי ניתוח מתקדמים על "Big Data" התנהגותי ומוחי לשם מבט עמוק על המנגנונים הקוגניטיביים של בני אדם.

המתכנת/ת במעבדה עובד/ת ישירות מול ראש המעבדה והחוקרים שבמעבדה, מעורב/ת בתכנון הניסויים ואחראי/ת על בנייתם. חלק מהעבודה מתבצעת בהר הצופים.

דרישות: ניסיון תכנות בPython ו JavaScript. יכולת עבודה עצמאית ובצוות, תושייה, סקרנות ויצירתיות, מוטיבציה ועניין במחקר. יתרון לניסיון בתכנות מערכות עם database גדול, ולבעלי ידע קודם ב matlab או ב mathematica.

היקף המשרה: כ10-15 שעות שבועיות גמישות.

שכר:  לפי שעות (50 ש"ח לשעה). 

קורות חיים נא לשלוח למיילyuval.hart@mail.huji.ac.il