מידע למתעניינים

ברוכים הבאים, אנחנו שמחים שאתם מתעניינים בלימודים אצלנו. תוכלו למצוא באתר מידע ולהתרשם מהווי החוג.

למה ללמוד סטטיסטיקה?

סטטיסטיקה היא תחום לימוד אידיאלי כשילוב עם כל תחום אחר שבו נדרשים למחקר, לניתוח נתונים, ולהסקת מסקנות. ידע בסטטיסטיקה ויכולת לניתוח עצמאי של נתונים הוא משאב חיוני לכל קריירה מקצועית בתחומים תחרותיים. לבוחרים בסטטיסטיקה כתחום עיסוק מובטחת קריירה מגוונת שתשקף את המגוון העצום של תחומים הנזקקים לכלים שמדע הסטטיסטיקה מציע. לבוחרים בעיסוק אחר, כל עיסוק אחר, הכשרה טובה בסטטיסטיקה ובניתוח נתונים תשמש כמכפיל כוח ותסייע להצלחה בתחום בו יבחרו לעסוק. קראו עוד...

אודות המחלקה לסטטיסטיקה

הצוות של החוג לסטטיסטיקה כולל חוקרים המתמחים בתיאוריה ובפרקטיקה של ניתוח נתונים. לצד העיסוק במחקר עוסקים חוקרים אלה בהנחיית המחקר של תלמידי מחקר בשלבים השונים, בהוראה של קורסים בסטטיסטיקה לתלמידי המחלקה ולתלמידים מחוץ למחלקה. תלמידי סטטיסטיקה בתארים המתקדמים הם שותפים בכירים בהוראה בקורסים השונים. קראו עוד...

תכניות לימודים:

יועצים לתכניות הלימוד:

לרשימת היועצים למסלולי הלימוד במחלקה

הרשמו ללימודים בחוג

למידע, הרשמה ותנאי קבלה באתר המידע לנרשמים של האוניברסיטה העברית

מידע למועמדים לסגל המחלקה

קראו עוד...

מדוע כדאי ללמוד סטטיסטיקה?

סטטיסטיקה היא תחום לימוד אידיאלי כשילוב עם כל תחום אחר שבו נדרשים למחקר, לניתוח נתונים, ולהסקת מסקנות.

ידע בסטטיסטיקה ויכולת לניתוח עצמאי של נתונים הם משאב חיוני לכל קריירה מקצועית בתחומים תחרותיים. לבוחרים בסטטיסטיקה כתחום עיסוק מובטחת קריירה מגוונת שתשקף את המגוון העצום של תחומים הנזקקים לכלים שמדע הסטטיסטיקה מציע. לבוחרים בעיסוק אחר, כל עיסוק אחר, הכשרה טובה בסטטיסטיקה ובניתוח נתונים תשמש כמכפיל כוח ותסייע להצלחה בתחום בו יבחרו לעסוק.

ההכשרה של כמעט כל תחום באוניברסיטה בעל גוון מעשי או מחקרי מחייבת לימוד של קורס בסיסי בסטטיסטיקה. חלק לא מבוטל מקורסים אלה מועבר על ידי מורים מהמחלקה לסטטיסטיקה. על כן אנחנו יכולים להעיד כי יכולת בסיסית לניתוח מושכל של נתונים מורכבים המאפיינים את העולם המודרני מחייבת הכשרה מלאה יותר מזו הנרכשת באותם קורסי יסוד. הכשרה בסיסית שכזו נגישה במחלקה לסטטיסטיקה.

בנוסף להכשרה הכללית בתחום, החוג לסטטיסטיקה מציע גם מספר מסלולי הכשרה ייעודיים: 

מסלול הדגש במדע הנתונים - Big Data:

חדש!!! החל משנת הלימודים תשע"ח מציעה המחלקה לסטטסיטיקה מערך הוראה חדשני בו יינתן דגש לניתוח ממוחשב של מסדי נתונים גדולים. התכנית נועדה להכשיר את תלמידי תואר בוגר של המחלקה לעיסוק המורכב של ניתוח נתונים בעולם המודרני. במסגרת הלימודים ייחשפו התלמידים לשיטות שונות להצגה של נתונים ויינתנו כלים לניתוח נתונים לשם חיזוי או סיווג של דגימות תוך שימוש נרחב ומתוחכם בכלים חישוביים. המשלימים מערך זה יוכרו כמי שסיימו תואר ראשון בסטטיסטיקה תוך ציון 'הדגש במדע הנתונים' בגיליון הציונים הסופי לתואר.

מסלול מואץ לתואר שני:

המחלקה לסטטיסטיקה מקיימת מסלול לתלמידים בעלי ציונים גבוהים המאפשר השלמה של התואר הראשון והשני גם יחד בתוך פרק זמן של ארבע שנים. הקבלה למסלול מתבצעת בסיום שנה א' ובהסתמך על הציונים של קורסי החובה של תלמידי שנה א' בסטטיסטיקה.

מעבר ללימודי כלכלה שנה ב':

הלימודים בשנה א' של המחלקה לסטטיסטיקה משולבים באופן הדוק עם הלימודים בשנה א' של החוג לכלכלה. לתלמידים של המחלקה לסטטיסטיקה המסיימים את לימודי שנה א' ועומדים בדרישות אפיק המעבר לכלכלה יתאפשר להמשיך את לימודיהם בשנה ב' במחלקה לכלכלה.

מידע למועמדים לסגל המחלקה

המחלקה מחפשת חברי סגל חדשים לקליטה באוקטובר 2018. מועד אחרון להגשת מועמדות הוא 30 בנובמבר, 2017. 

לאתר האוניברסיטאי להגשת בקשה

 

The Department of Statistics at The Hebrew University of Jerusalem invites applications for an anticipated opening of a tenure-track position at all levels, beginning October 1st, 2017. Both senior and junior outstanding applicants, including those about to receive their Ph.D. degree, are encouraged to apply.

Applicants should have a strong background in statistics. Candidates having a degree in computer science, mathematics, mathematical finance and actuarial science , or electrical engineering in directions associated with statistics are also encouraged to apply. Relevant research areas in the field of statistics may include: applied statistics, mathematical statistics, biostatistics, stochastic operations research, applied probability. Other relevant research areas may include: computational statistics, machine learning, data mining, computational biology, probabilistic algorithms, mathematical finance and actuarial science.
 
Candidates are expected to have a strong interest and a track record in research, outstanding academic credentials, and a strong commitment to graduate and undergraduate education. Postdoctoral research experience is highly recommended, although we will consider exceptional candidates without postdoctoral experience. Since the language of instruction at the Hebrew University is Hebrew, only candidates who have a working knowledge of the language, or intend to acquire one within a reasonably short time, will be considered.
 
The Department is especially interested in candidates in areas related to big data/data science. Experience or interest in big data social science applications is a plus.

The Department of Statistics comprises of 11 regular faculty members with a wide range of research interests, and administers Bachelor’s, Master’s and Ph.D. programs in applied statistics, mathematical statistics, biostatistics and operations research. Joint undergraduate programs exist with various other departments such as Economics, Business, Psychology and new program with Computer Sciences.

More information about the department may be found at http://stat.huji.ac.il/. For information about the Hebrew University, please visit http://www.huji.ac.il


Application is open already and is available via HUJI Tenure Track-Position System. The deadline for application is November 30, 2017.

University application site

You may address questions to: 
 
or send by regular mail to:

David Zucker, Chair
Department of Statistics,
The Hebrew University,
Jerusalem 91905, ISRAEL
(fax +972-2-5883549)